⚡️2026-йилнинг 6 ойида пойтахтда хизматлар ҳажми 274,4 трлн сўмни ташкил этиб, ўтган йилнинг мос даврига нисбатан 19,4% га ўсди.
📉Натижада Тошкент республика хизматлар бозорининг 41,3% ини эгаллаб, мамлакатда 1-ўринни сақлаб қолди.
📊Энг юқори ўсиш таълим хизматлари (129,3%), молиявий хизматлар (125,8%), шахсий хизматлар (125,7%), алоқа ва ахборотлаштириш хизматлари (124,7%) ҳамда кўчмас мулк билан боғлиқ хизматлар (121,6%) йўналишларида қайд этилди.
📊Аҳоли жон бошига кўрсатилган хизматлар ҳажми эса 85,9 млн сўмни ташкил этиб, 16,9% га ўшди.
📊Бу рақамлар Тошкент нафақат мамлакатнинг маъмурий маркази, балки хизматлар иқтисодиётининг ҳам етакчи локомотиви эканини кўрсатмоқда.
Олмазор тумани ҳокими Қудраттилла Тўляганов бошчилигида туман прокурори, туман ИИО ФМБ раҳбарияти ҳамда мутасадди ташкилотлар ҳамда тегишли идора раҳбарлари иштирокида Президентнинг ПҚ-1-сонли қарори ижроси юзасидан амалга оширилаётган ишлар муҳокамасига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди
21.07.2026, 10:45
Олмазор тумани ҳокими Қудраттилла Тўляганов бошчил...
Йиғилиш давомида қарор ижроси доирасида ҳудудларда олиб борилаётган ишлар, мавжуд муаммолар ва уларни бартараф этиш чора...

⚡️In the first 6 months of 2026, the volume of services in the capital amounted to 274.4 trillion soums, showing a 19.4% growth compared to the corresponding period of the previous year.
📉As a result, Tashkent holds 41.3% of the republic’s services market and maintains the 1st place in the country.
📊The highest growth was recorded in the following sectors: education services (129.3%), financial services (125.8%), personal services (125.7%), communications and informatization services (124.7%), and real estate-related services (121.6%).
📊The volume of services per capita amounted to 85.9 million soums, increasing by 16.9%.
📊These figures show that Tashkent is not only the administrative center of the country, but also the leading locomotive of the services economy.
Under the leadership of Almazar District Hokim Kudratilla Tulyaganov, a meeting was held with the participation of the district prosecutor, the leadership of the district Internal Affairs Department, responsible organizations, and heads of relevant departments, dedicated to discussing the implementation of works under Presidential Resolution No. PQ-1.
21.07.2026, 10:45
Under the leadership of Almazar District Hokim Kud...
During the meeting, the works being carried out in the territories within the framework of the resolution’s implementati...