Яккасаройдаги ноқонуний бузилиш ва қурилиш ҳолати юзасидан жиноят иши қўзғатилди
Тошкент шаҳар прокуратураси хабарига кўра, ижтимоий тармоқларда Яккасарой тумани, Дамариқ МФЙ, А.Қахҳор кўчасидаги хонадоннинг ноқонуний бузилгани ҳамда компенсация тўловлари билан боғлиқ тарқалган видеоматериал юзасидан терговга қадар текширув ўтказилмоқда.
Аниқланишича, «Mega Logistics Servise» МЧЖ мансабдор шахслари фуқароларни мажбурий кўчириш бўйича ижро ҳаракатлари якунланмаган бўлишига қарамай, мазкур уйни ўзбошимчалик билан бузиб ташлаган. Шунингдек, тегишли рухсатномаларсиз ушбу ҳудудда 1 та 20 қаватли, 2 та 19 қаватли, 1 та 12 қаватли ва 1 та 2 қаватли турар жой бинолари ўзбошимчалик билан қурилгани ҳам аниқланган.
Мазкур ҳолатлар юзасидан «Mega Logistics Servise» МЧЖ мансабдор шахслари ва бошқа масъул шахсларга нисбатан жиноят иши қўзғатилди.
Маълум қилинишича, жиноят иши алоҳида назоратга олинган бўлиб, тергов якунлари бўйича қонуний қарор қабул қилинади.

По факту незаконного сноса и строительства в Яккасарайском районе возбуждено уголовное дело.
По сообщению прокуратуры города Ташкента, проводится доследственная проверка по видеоматериалу, распространенному в социальных сетях, касающемуся незаконного сноса дома и компенсационных выплат по улице А. Каххара в махалле Дамарик Яккасарайского района.
Установлено, что должностные лица ООО "Mega Logistics Servise" самовольно снесли данный дом, несмотря на то, что исполнительные действия по принудительному выселению граждан не были завершены.
Также выяснилось, что на этой территории без соответствующих разрешений были самовольно построены 1 двадцатиэтажный, 2 девятнадцатиэтажных, 1 двенадцатиэтажный и 1 двухэтажный жилые дома.
По данным фактам в отношении должностных лиц ООО "Mega Logistics Servise" и других ответственных лиц возбуждено уголовное дело.
Сообщается, что уголовное дело взято под особый контроль, по итогам расследования будет принято законное решение.