Яккасаройдаги ноқонуний бузилиш ва қурилиш ҳолати юзасидан жиноят иши қўзғатилди
Тошкент шаҳар прокуратураси хабарига кўра, ижтимоий тармоқларда Яккасарой тумани, Дамариқ МФЙ, А.Қахҳор кўчасидаги хонадоннинг ноқонуний бузилгани ҳамда компенсация тўловлари билан боғлиқ тарқалган видеоматериал юзасидан терговга қадар текширув ўтказилмоқда.
Аниқланишича, «Mega Logistics Servise» МЧЖ мансабдор шахслари фуқароларни мажбурий кўчириш бўйича ижро ҳаракатлари якунланмаган бўлишига қарамай, мазкур уйни ўзбошимчалик билан бузиб ташлаган. Шунингдек, тегишли рухсатномаларсиз ушбу ҳудудда 1 та 20 қаватли, 2 та 19 қаватли, 1 та 12 қаватли ва 1 та 2 қаватли турар жой бинолари ўзбошимчалик билан қурилгани ҳам аниқланган.
Мазкур ҳолатлар юзасидан «Mega Logistics Servise» МЧЖ мансабдор шахслари ва бошқа масъул шахсларга нисбатан жиноят иши қўзғатилди.
Маълум қилинишича, жиноят иши алоҳида назоратга олинган бўлиб, тергов якунлари бўйича қонуний қарор қабул қилинади.

A criminal case has been initiated regarding the illegal demolition and construction in Yakkasaray
According to the Tashkent City Prosecutor’s Office, a pre-investigation check is being conducted regarding a video material circulated on social networks about the illegal demolition of a residential house on A. Qahhor Street in Damariq mahalla of Yakkasaray District and related compensation payments.
It has been established that officials of “Mega Logistics Servise” LLC arbitrarily demolished the said house despite the fact that enforcement actions on the forced relocation of citizens had not been completed. It was also found that one 20-storey, two 19-storey, one 12-storey, and one 2-storey residential buildings were arbitrarily constructed in this area without the relevant permits.
A criminal case has been initiated against the officials of “Mega Logistics Servise” LLC and other responsible persons regarding these circumstances.