249-сонли МТТ янгиланди
📍Яккасарой туманидаги 249-сонли мактабгача таълим ташкилоти 1964-йилда қурилган. 360 нафар болага мўлжалланган ушбу маскан шу вақтгача бирор марта капитал таъмирдан чиқарилмаган.
🧑💻Бугун эса боғчада катта янгиланишлар амалга оширилди.
📈Инвестиция дастури асосида олд айвонлар ёпилди, санузеллар таъмирланди, электр тармоқлари тўлиқ янгиланди. Том ва фасад янгидан таъмирланди, қуёш панеллари ўрнатилди.
🔺Ҳудудга брусчаткалар ётқизилиб, 12 та гуруҳ хонаси учун зарур шароитлар яратилди. Шунингдек, артезиан қудуқлари барпо этилди.
➡️Йиллар давомида кутилган янгиланиш бугун болажонлар учун қулай ва замонавий муҳитга айланди.
😮 Харид предмети:Агентлик тизимидаги ихтисослаштирилган мактабларда тарбияланувчилар учун сифатли ва хавфсиз овқатланиш...
✅ Бугун, 21-август соат 23:59 да «Ташаббусли бюджет» доирасида саралашдан ўтган лойиҳаларга овоз бериш босқичи бошланади...
❗️Билдирилган конструктив, жумладан, танқидий фикр-мулоҳазалардан сўнг шаҳар кўчалари қиёфасидаги ўзгаришларни ёритиш ва...
Тошкент шаҳар ҳокими ва унинг ўринбосарлари, шунингдек, туман ҳокимлари ҳамда уларнинг ўринбосарларининг фуқароларни қаб...

Preschool No. 249 has been renovated
📍Preschool education organization No. 249 in Yakkasaray District was built in 1964. Designed for 360 children, this facility had never undergone a major overhaul until now.
🧑💻Today, major renovations have been carried out at the kindergarten.
📈Under the investment program, the front verandas were enclosed, sanitary facilities were repaired, and the electrical networks were completely renewed. The roof and facade were renovated, and solar panels were installed.
🔺Paving stones were laid on the territory, and the necessary conditions were created for 12 group rooms. Artesian wells were also constructed.
➡️The long-awaited renovation has today turned into a convenient and modern environment for the little ones.
😮 Subject of procurement:Service for organizing high-quality and safe meals for pupils of specialized schools of the Ag...
✅ Today, August 21 at 23:59, the voting stage for projects that have passed the selection within the framework of the “I...
❗️After constructive, including critical, feedback was received, the approach to covering the changes in the appearance ...
You can familiarize yourself with the schedule of citizens’ reception by the Mayor of Tashkent City and his deputies, as...