249-сонли МТТ янгиланди
📍Яккасарой туманидаги 249-сонли мактабгача таълим ташкилоти 1964-йилда қурилган. 360 нафар болага мўлжалланган ушбу маскан шу вақтгача бирор марта капитал таъмирдан чиқарилмаган.
🧑💻Бугун эса боғчада катта янгиланишлар амалга оширилди.
📈Инвестиция дастури асосида олд айвонлар ёпилди, санузеллар таъмирланди, электр тармоқлари тўлиқ янгиланди. Том ва фасад янгидан таъмирланди, қуёш панеллари ўрнатилди.
🔺Ҳудудга брусчаткалар ётқизилиб, 12 та гуруҳ хонаси учун зарур шароитлар яратилди. Шунингдек, артезиан қудуқлари барпо этилди.
➡️Йиллар давомида кутилган янгиланиш бугун болажонлар учун қулай ва замонавий муҳитга айланди.
😮 Харид предмети:Агентлик тизимидаги ихтисослаштирилган мактабларда тарбияланувчилар учун сифатли ва хавфсиз овқатланиш...
✅ Бугун, 21-август соат 23:59 да «Ташаббусли бюджет» доирасида саралашдан ўтган лойиҳаларга овоз бериш босқичи бошланади...
❗️Билдирилган конструктив, жумладан, танқидий фикр-мулоҳазалардан сўнг шаҳар кўчалари қиёфасидаги ўзгаришларни ёритиш ва...
Тошкент шаҳар ҳокими ва унинг ўринбосарлари, шунингдек, туман ҳокимлари ҳамда уларнинг ўринбосарларининг фуқароларни қаб...

Обновлен детский сад №249
📍Дошкольная образовательная организация №249 в Яккасарайском районе была построена в 1964 году. Детский сад рассчитан на 360 воспитанников и за все это время ни разу не проходил капитальный ремонт.
🧑‍💻Сегодня здесь проведены масштабные работы по обновлению.
📈В рамках Инвестиционной программы закрыты открытые веранды, отремонтированы санитарные узлы, полностью обновлены электрические сети. Также отремонтированы кровля и фасад здания, установлены солнечные панели.
🔺На территории уложена брусчатка, созданы необходимые условия для 12 групп. Кроме того, обустроены артезианские скважины.
➡️Обновление, которого здесь ждали многие годы, позволило создать для детей современную и комфортную среду.