Яккасарой туманида ижтимоий инфратузилмани янгилаш ва аҳоли фаровонлигини оширишга қаратилган ишлар изчил давом этмоқда. Шу доирада туман ҳокими Нилуфар Аллабергенова 357-сонли давлат мактабгача таълим ташкилоти ҳудудида бўлди.
💠 1964 йилда барпо этилган, ярми асрдан зиёд вақт давомида хизмат қилиб келган ушбу боғча бугунги кун талабларига жавоб бермай қолган эди. Айни пайтда эски биноларни бузиш ишлари жадал олиб борилмоқда.
💠 Ўрганишлар давомида масъуллар ўрнида барпо этиладиган мутлақо янги, замонавий мактабгача таълим муассасаси лойиҳаси билан яқиндан танишдилар. Лойиҳага кўра, 720 ўринли, икки қаватли боғча барпо этилиб, болажонлар учун барча қулайликлар, замонавий ўқув ва тарбия муҳити яратилади.

В Яккасарайском районе последовательно продолжаются работы по обновлению социальной инфраструктуры и повышению благосостояния населения. В рамках этих работ хоким района Нилуфар Аллабергенова посетила территорию государственного дошкольного образовательного учреждения № 357.
💠 Этот детский сад, построенный в 1964 году и прослуживший более полувека, уже не соответствовал современным требованиям. В настоящее время активно ведутся работы по сносу старых зданий.
💠 В ходе осмотра ответственные лица подробно ознакомились с проектом абсолютно нового, современного дошкольного образовательного учреждения, которое будет построено на этом месте. Согласно проекту, будет возведён двухэтажный детский сад на 720 мест, где для детей будут созданы все необходимые удобства и современная образовательная и воспитательная среда.