«Хавфсиз ва соғлом юрт» тадбири доирасида Чилонзор тумани ИИОФМБ раҳбарларига номма-ном бириктирилган ҳамда Пробация назоратидаги ёшлар билан учрашувлар ташкил этилди.
Учрашув давомида наркотик билан боғлиқ жиноят содир этганлик учун жазо чоралари кучайтирилганлиги кенг муҳокамада бўлди. Аниқланган масалаларни бартараф этиш, ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш, бандлигини таъминлаш, уларни ижтимоий ҳаётга мослаштириш ҳамда турли спорт тўгаракларига жалб этиш бўйича мутасадди ташкилотлар билан зарур чоралар белгилаб олинди.
Шунингдек, жиноят ишлари бўйича Чилонзор туман суди судьялари иштирок этишиб 11 нафар назорат остидаги шахсларнинг ишларини кўриб чиқишди. Шу билан бир қаторда Камбағалликни қисқартириш бўлими ходимлари ҳамда тадбиркорлар иштирок этишиб ишга марҳамат тадбири ўтказилиб 6 нафар назорат остидаги шахсларни иш билан банд қилиш масаласи кўрилди.

В рамках мероприятия «Безопасная и здоровая страна» были организованы встречи с молодёжью, находящейся под пробационным контролем, за которыми персонально закреплены руководители ИИОФМБ Чилонзорского района.
В ходе встреч широко обсуждалось ужесточение мер наказания за совершение преступлений, связанных с наркотиками. Были определены необходимые меры совместно с ответственными организациями по устранению выявленных проблем, содержательному проведению свободного времени молодёжи, обеспечению их занятости, адаптации к социальной жизни, а также привлечению в различные спортивные кружки.
Кроме того, с участием судей Чилонзорского районного суда по уголовным делам были рассмотрены дела 11 лиц, находящихся под контролем. Наряду с этим сотрудниками Отдела по сокращению бедности и предпринимателями был проведён благотворительный приём «Добро пожаловать на работу», в рамках которого рассмотрен вопрос трудоустройства 6 лиц, находящихся под контролем.