Шахсий қабул: фуқаролар мурожаатларига ечим
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2026-йил 1-апрелдаги ПФ–51-сон "Аҳоли билан мулоқот тизимини самарали ташкил қилиш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги Фармони ижросини таъминлаш ҳамда фуқаролар билан очиқ мулоқотни янада кучайтириш мақсадида Тошкент шаҳар ҳокимининг ўринбосари А. Шовкатов томонидан маданият, туризм ва маданий мерос соҳалари бўйича жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини ўрганиш юзасидан сайёр қабул ўтказилди.
📈Қабул давомида фуқаролар ва тадбиркорлик субъектлари томонидан мазкур соҳаларни ривожлантириш, инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш, маданий ва туризм инфратузилмасини такомиллаштириш, хизматлар сифатини ошириш, тадбиркорлик фаолиятини қўллаб-қувватлаш ҳамда бошқа долзарб масалалар юзасидан мурожаатлар ва таклифлар билдирилди.
🧑‍💻Ҳар бир мурожаат батафсил ўрганилиб, уларнинг мазмун-моҳиятидан келиб чиқиб, амалдаги қонунчилик ҳужжатларига мувофиқ тегишли масъулларга аниқ топшириқлар берилди. Қўшимча ўрганишни талаб этадиган масалалар ижро назоратига олиниб, уларнинг қонуний ва ўз вақтида ҳал этилишини таъминлаш юзасидан зарур чоралар белгиланди.
➡️Фуқаролар билан очиқ ва самарали мулоқотни йўлга қўйиш, уларнинг мурожаатларига тезкор ва адолатли ечим топиш, шунингдек, давлат органлари фаолиятининг очиқлиги ва ҳисобдорлигини таъминлаш борасидаги ишлар изчил давом эттирилмоқда.

Личный приём: решение обращений граждан
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан No ПФ-51 от 1 апреля 2026 года "О дополнительных мерах по эффективной организации системы диалога с населением" и в целях дальнейшего усиления открытого диалога с гражданами заместитель хокима города Ташкента А. Шовкатов провёл выездной приём по изучению обращений физических и юридических лиц в сферах культуры, туризма и культурного наследия.
📈В ходе приёма граждане и субъекты предпринимательства озвучили обращения и предложения по развитию данных сфер, реализации инвестиционных проектов, совершенствованию культурной и туристической инфраструктуры, повышению качества услуг, поддержке предпринимательской деятельности, а также по другим актуальным вопросам.
🧑‍💻Каждое обращение было детально изучено, и исходя из его сути, ответственным лицам были даны конкретные поручения в соответствии с действующим законодательством. Вопросы, требующие дополнительного изучения, взяты под исполнительный контроль, и определены необходимые меры для обеспечения их законного и своевременного решения.
➡️Последовательно продолжается работа по налаживанию открытого и эффективного диалога с гражданами, оперативному и справедливому решению их обращений, а также по обеспечению открытости и подотчётности деятельности государственных органов.