Пойтахт ҳокими Чилонзор туманидаги «Ботирма» МФЙ ҳамда Ал-Хоразмий кўчасида ташкил этилган 24/7 гастрономик масканда бўлди.
🔺Ушбу манзилдаги учрашув янги — «Ҳисобот, мулоқот, тақдимот» форматида ташкил этилиб, унда 40 нафар МФЙ раиси ва фаол фуқаролар иштирок этди.
🛡Тақдимот давомида ҳудудларда «Хавфсиз ҳудуд» йўналишида амалга оширилаётган ишлар, жиноятчиликнинг олдини олиш ва маҳаллаларда хавфсизликни таъминлаш бўйича олиб борилаётган ишлар ҳақида маълумот берилди.
➡️Шунингдек, ҳудуддаги суғориш тизимини такомиллаштириш, намунавий мактаб ва мактабгача таълим ташкилотларини ташкил этиш ҳамда мавжуд шароитларни яхшилаш юзасидан лойиҳалар тақдимот қилинди.
💬Мулоқот давомида маҳалла раислари ва фаол фуқаролар билан ҳудудлардаги мавжуд масалалар, уларнинг ечимлари ҳамда амалга оширилаётган ишларнинг амалий натижалари муҳокама қилинди.

Хоким города Ташкента Шавкат Умурзаков посетил махаллю «Ботирма», а также круглосуточную гастрономическую зону 24/7 на улице Аль-Хорезми в Чиланзарском районе.
🔺Встреча по данному адресу была организована в новом формате — «Отчёт, общение, презентация». В ней приняли участие 40 председателей махаллей и активных граждан.
🛡В ходе презентации представлена информация о работе, проводимой в рамках направления «Безопасная территория», профилактике преступности и обеспечении безопасности в махаллях.
➡️Также были представлены проекты по совершенствованию системы орошения, созданию образцовых школ и дошкольных образовательных организаций, а также улучшению существующих условий.
💬В ходе общения с председателями махаллей и активными гражданами обсуждались актуальные вопросы на местах, пути их решения и практические результаты проводимой работы.