600 нафардан зиёд болажонга янги ўқув йили учун ўқув қуроллари топширилди
🔺 Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 35 йиллиги арафасида Чилонзор туманидаги Ғафур Ғулом номидаги истироҳат боғида 600 нафардан зиёд болалар иштирокида байрам тадбири ташкил этилди.
Тадбирда Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Дурдона Раҳимова, Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳри бошқармаси бошлиғи ўринбосари Муроджон Зуфаров, шунингдек, тегишли ташкилотлар раҳбарлари ва масъул ходимлар иштирок этди.
Байрам дастури доирасида болалар учун турли кўнгилочар дастурлар ва байрамона чиқишлар ташкил этилиб, уларга кўтаринқи кайфият улашилди.
🎒 Тадбир якунида 600 нафардан зиёд болажонга янги ўқув йилига тайёргарлик кўришлари учун ўқув қуроллари тўпламлари топширилди.

School supplies for the new academic year were handed over to more than 600 children
🔺 On the eve of the 35th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan, a festive event with the participation of more than 600 children was organized in the Gafur Gulyam Recreation Park in Chilanzar District.
The event was attended by Deputy Mayor of Tashkent City Durdona Rakhimova, Deputy Head of the Tashkent City Administration of the National Agency for Social Protection Murodjon Zufarov, as well as heads and responsible employees of relevant organizations.
Within the framework of the festive program, various entertainment programs and festive performances were organized for the children, sharing a high spirit with them.
🎒 At the end of the event, sets of school supplies were handed over to more than 600 children to help them prepare for the new academic year.