600 нафардан зиёд болажонга янги ўқув йили учун ўқув қуроллари топширилди
🔺 Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 35 йиллиги арафасида Чилонзор туманидаги Ғафур Ғулом номидаги истироҳат боғида 600 нафардан зиёд болалар иштирокида байрам тадбири ташкил этилди.
Тадбирда Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Дурдона Раҳимова, Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги Тошкент шаҳри бошқармаси бошлиғи ўринбосари Муроджон Зуфаров, шунингдек, тегишли ташкилотлар раҳбарлари ва масъул ходимлар иштирок этди.
Байрам дастури доирасида болалар учун турли кўнгилочар дастурлар ва байрамона чиқишлар ташкил этилиб, уларга кўтаринқи кайфият улашилди.
🎒 Тадбир якунида 600 нафардан зиёд болажонга янги ўқув йилига тайёргарлик кўришлари учун ўқув қуроллари тўпламлари топширилди.

Более 600 детям вручили наборы школьных принадлежностей к новому учебному году
🔺 В преддверии 35-летия Независимости Республики Узбекистан в парке культуры и отдыха имени Гафура Гуляма в Чиланзарском районе состоялось праздничное мероприятие с участием более 600 детей.
В мероприятии приняли участие заместитель хокима города Ташкента Дурдона Рахимова, заместитель начальника Ташкентского городского управления Национального агентства социальной защиты Муроджон Зуфаров, а также руководители и ответственные сотрудники соответствующих организаций.
В рамках праздничной программы для детей были организованы различные развлекательные мероприятия и праздничные выступления, подарившие им хорошее настроение.
🎒 По завершении мероприятия более 600 детям были вручены наборы школьных принадлежностей для подготовки к новому учебному году.