Yakkasaroy – sport va taraqqiyot yo‘lida yangi bosqichga chiqmoqda
Tuman hokimi Nilufar Allabergenova, hokim o‘rinbosarlari bilan birgalikda 2-sonli sport maktabi uchun barpo etilayotgan yangi, zamonaviy 3 qavatli bino qurilishi jarayonlari bilan joyida tanishdi.
👉 Ma’lumki, ushbu sport maktabi 1963-yilda angar ko‘rinishida qurilgan bo‘lib, bugungi zamon talablari va sport infratuzilmasiga qo‘yiladigan standartlarga to‘liq javob bermas edi. Endilikda uning o‘rnida barcha zamonaviy talablar asosida loyihalashtirilgan, keng va qulay, ilg‘or texnologiyalar bilan jihozlanadigan yangi sport majmuasi qad rostlamoqda.
💠 Yangi bino – bu shunchaki qurilish emas. Bu – yosh sportchilar uchun munosib sharoit, sog‘lom turmush tarzi va yuqori natijalar sari yaratilayotgan mustahkam zamin.
💠 Tanishuv davomida qurilish sifati, loyiha talablari va muddatlarga qat’iy rioya etish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
👉  Mas’ullarga ishlarni yuqori darajada va belgilangan standartlarga muvofiq yakunlash bo‘yicha aniq topshiriqlar berildi.

Yakkasaray Enters a New Stage in Sports and Development
🖇 The reforms being implemented in Yakkasaray district are strengthening not only infrastructure but also the potential of future generations. Today, the district is taking bold steps towards renewal.
👍 District Hokim Nilufar Allabergenova, together with her deputies, inspected the construction process of a new modern three-storey building for Sports School No. 2 on site.
👉 It is known that this sports school was built in 1963 in the form of a hangar and no longer met modern requirements and standards of sports infrastructure. Now, a new sports complex is being erected in its place — spacious, comfortable, and equipped with advanced technologies, designed according to all current standards.
💠 The new building is not just construction. It is a worthy environment for young athletes and a solid foundation for a healthy lifestyle and high achievements.
💠 During the inspection, special attention was paid to the quality of construction, compliance with project requirements, and strict adherence to deadlines.
👉 Responsible persons were given specific instructions to complete the works at a high level and in accordance with established standards.