Yakkasaroy – sport va taraqqiyot yo‘lida yangi bosqichga chiqmoqda
Tuman hokimi Nilufar Allabergenova, hokim o‘rinbosarlari bilan birgalikda 2-sonli sport maktabi uchun barpo etilayotgan yangi, zamonaviy 3 qavatli bino qurilishi jarayonlari bilan joyida tanishdi.
👉 Ma’lumki, ushbu sport maktabi 1963-yilda angar ko‘rinishida qurilgan bo‘lib, bugungi zamon talablari va sport infratuzilmasiga qo‘yiladigan standartlarga to‘liq javob bermas edi. Endilikda uning o‘rnida barcha zamonaviy talablar asosida loyihalashtirilgan, keng va qulay, ilg‘or texnologiyalar bilan jihozlanadigan yangi sport majmuasi qad rostlamoqda.
💠 Yangi bino – bu shunchaki qurilish emas. Bu – yosh sportchilar uchun munosib sharoit, sog‘lom turmush tarzi va yuqori natijalar sari yaratilayotgan mustahkam zamin.
💠 Tanishuv davomida qurilish sifati, loyiha talablari va muddatlarga qat’iy rioya etish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
👉  Mas’ullarga ishlarni yuqori darajada va belgilangan standartlarga muvofiq yakunlash bo‘yicha aniq topshiriqlar berildi.

Яккасарай выходит на новый этап в развитии спорта и прогресса
🖇 Реформы, проводимые в Яккасарайском районе, укрепляют не только инфраструктуру, но и потенциал будущих поколений. Сегодня район уверенно шагает по пути обновления.
👍 Хоким района Нилуфар Аллабергенова вместе с заместителями ознакомилась на месте с ходом строительства нового современного трёхэтажного здания для спортивной школы № 2.
👉 Известно, что эта спортивная школа была построена в 1963 году в виде ангара и уже не соответствовала современным требованиям и стандартам спортивной инфраструктуры. Теперь на её месте возводится новый спортивный комплекс, спроектированный с учётом всех современных требований — просторный, комфортный и оснащённый передовыми технологиями.
💠 Новое здание — это не просто строительство. Это достойные условия для юных спортсменов, прочная основа для здорового образа жизни и высоких результатов.
💠 Во время ознакомления особое внимание было уделено качеству строительства, соблюдению проектных требований и сроков.
👉 Ответственным лицам даны конкретные поручения по завершению работ на высоком уровне и в соответствии с установленными стандартами.